Kombi Petek Temizleme

kanal-acma-gider-acma-su-kacagi-tespit-204Kalorifer petek temizliği kış mevsiminin gelmesiyle hem ev hem de bina ortamları için en önemli ve en vazgeçilmez detaylardan biridir. Petek temizliği yapılmayan kalorifer kombi ve peteklerde arızalar oluşmakta ve ısı oranı düşmekte ya da petek ve tesisat borularında hava yaparak ısının tam anlamı ile kaybolması demektir.

Bu nedenle belirli aralıklarla kalorifer temizliği yapılmalıdır. Peteklerin temiz olması içerisinde su dolaşımına rahatlık kazandıracağı için her hangi bir arızaya sebep olmamaktadır.

Kalorifer petekleri özellikle kış ayları gelmeden temizlenmesi gereken sistemlerdir. Kış aylarında da bu temizlik işlemi yapılabilse de özellikle kış ayına girmeden yapılan temizlik işlemi oldukça sağlıklı ve uzun ömürlüdür.

Ancak kalorifer temizleme işlemi gelişigüzel yapılmaması gereken bir işlemdir. Gelişigüzel yapılan temizlik işlemlerinde sonuç yine aynı olacaktır. Uzman kurumlar ile bu temizlik işlemi yapılmalıdır.

Temizleme İşlemi İçin Neden Profesyonel Kurumlar Tercih Edilmelidir?

Firmamız Bursa sa Tüm ilçelerinde Kalorifer temizleme petek temizleme kalorifer tesisat temizleme ve kombi bakımı hizmeti vermektedir.

kanal-acma-gider-acma-su-kacagi-tespit-202Kalorifer petek temizliği işlemi alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Kalorifer petek temizliği gelişi güzel yapıldığı zaman yeniden eski halini alma oranı oldukça fazladır. Bu nedenle işinde uzman kişilerin temizleme ve bakım işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Petekler tıkanabilir ve bunun için gelişigüzel açma yöntemleri tercih edildiğinde petekler kullanılamaz hale gelebilir. Bu süreçten sonra su kaçakları meydana gelebilir ve hem ev hem de bina dışı için ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle alanında uzman olan firmamıza gelerek, su kaçağı, kalorifer yüzeyi, kalorifer temizliği gibi çalışmalarınızı gönül rahatlığı ile kurumumuzdan yapabilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Petek temizleme işlemi yapılmadan önce arıza olup olmadığı konusunda mutlaka bir ön araştırma yapılmalıdır. Petek düzeneğinde herhangi bir su kaçağı var mı, ya da tıkanmışlık var mı gibi konular ile ilgili bir tespit çalışması mutlaka yapılmalıdır. Bu tür tespitler kalorifer petek temizliği için oldukça önemlidir.

Öncesinde bu tür sorunlar çözümlenmeli ve daha sonrasında petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Günümüz teknolojisinde bu tür çalışmalar otomatik cihazlar aracılığı ile kolay bir şekilde yapılmalıdır.

Özellikle uzman kişiler tarafından yapılan bu çalışmalar daha uzun süreli olmaktadır. Kalorifer petek temizliği işlemini acemi bir şekilde gerçekleştirmek özellikle kış ayı için oldukça sakıncalıdır.